Aranżacje kuchni z wyspą - dlaczego warto

Aranżacje kuchni z wyspą – dlaczego warto?

Wraz ze zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi niektóre elementy wystroju na stałe wchodzą do naszych mieszkań, inne obecne są z nami przez chwile, natomiast kolejne znikają bezpowrotnie. Aranżacje kuchni z wyspą już od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością. Czy tak już zostanie? – Na to pytanie trudno jest teraz odpowiedzieć. Nie ulega jednak wątpliwości, że stanowią doskonałe odzwierciedlenie potrzeb, które pojawiły się wraz z nastaniem mody na wielofunkcyjne wnętrza. Tam, gdzie konieczne stało się wizualne oddzielenie kuchni od salonu, zaznaczają wyraźną granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami, pełniąc przy tym wiele innych, ważnych funkcji.


Aranżacje kuchni z wyspą nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Ich liczne zalety przekonują sporą rzeszę projektantów wnętrz oraz prywatnych inwestorów. Nie powinno zatem dziwić, że wyspa pojawia się w tak wielu współczesnych wnętrzach.

Powiększ przestrzeń roboczą w kuchni…

Ich zaletą jest między innymi możliwość powiększenia przestrzeni roboczej. Nie powinno dziwić, że tam, gdzie decydujesz się na kuchnię otwartą na salon, musisz jednocześnie zrezygnować z dzielącej oba pomieszczenia ściany, a co za tym idzie umieszczonej przy tej ścianie zabudowy kuchennej. Wkrótce może kazać się, że ilość blatów kuchennych w takim wnętrzu jest niewystarczająca. Właśnie w takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem stają się aranżacje kuchni z wyspą. Zlokalizowany na granicy obu pomieszczeń mebel z dodatkowym blatem wyraźnie poprawia komfort podczas gotowania. Gwarantuje też dostęp do blatu z każdej strony, dzięki czemu umożliwia wspólne przygotowywanie posiłków przez całą rodzinę.

Sposób na praktyczne miejsce do przechowywania

Pod blatem wyspy znajduje się sporo miejsca, które z powodzeniem można przeznaczyć na dodatkowe szafki oraz szuflady. Dzięki temu wyspa może zagwarantować w otwartych wnętrzach dużo przestrzeni do przechowywania. W tym przypadku aranżacje kuchni z wyspą stają się antidotum na brak szafek w wielofunkcyjnych, otwartych pomieszczeniach. A ponieważ wyspa jest zwykle meblem nieco szerszym od standardowej, ustawionej pod ścianą zabudowy, to i zlokalizowane pod nią szafki również są duże.

Aranżacje kuchni z wyspą i hokerami

Modnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zaaranżowanie wyspy jako miejsca przeznaczonego do spożywania posiłków. Warto jednak zwrócić uwagę, że jako element zabudowy kuchennej wyspa jest nieco wyższa od stołu w jadalni. Dlatego ustawione przy niej stołki również powinny być wyższe. W tej roli doskonale sprawdzają się stołki barowe, czyli tzw. hokery. Zazwyczaj mają one wysokość od 74 do 81 cm, choć zdarzają się również wyższe. Hokery zapewniają wygodę siedzącym przy wysokim blacie osobom i razem z wyspą mogą zastępować stół oraz krzesła w jadalni lub być użytkowane zamiennie z nimi.

Zachowaj trójkąt roboczy w otwartej przestrzeni

Aranżacje kuchni z wyspą mają jeszcze jedną ważną zaletę. Dają możliwość zachowania trójkąta roboczego tam, gdzie w otwartych wnętrzach normalnie nie byłoby to możliwe. Dzięki temu możemy mówić o funkcjonalnej i wygodnej w użytkowaniu kuchni, w której zachowane są odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami AGD.

Aranżacje kuchni z wyspą są nie tylko wygodnym, ale również praktycznym rozwiązaniem. Dotyczy to zwłaszcza wielofunkcyjnych i otwartych pomieszczeń, w których brakuje blatów roboczych i przestrzeni do przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge