Białe meble do ogrodu – do jakiej aranżacji pasują?

Białe meble do ogrodu to propozycja uniwersalna, która jest w stanie wpasować się w dowolną aranżację przydomowej przestrzeni. Ten kolor wciąż jest modny, choć wbrew pozorom na rynku znajdujemy różnorodne jego odcienie. W jaki sposób aranżować ogrody, tarasy i balkony mając do dyspozycji białe meble?

Białe meble do ogrodu – klasycznie

Dom o klasycznej architekturze najlepiej komponuje się z tradycyjnymi rozwiązaniami. Wśród nich wymienia się stonowane dekoracje, meble ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów, a także te jednokolorowe. Wśród barw stawia się na biel, nie tylko ze względu na jej uniwersalność.

Białe meble do ogrodu kontrastują z soczyście zieloną trawą oraz wielobarwnymi kwiatami. Biel jest także praktyczna, bo odbija silne promienie słońca, dlatego meble nie nagrzewają się tak mocno jak i ich odpowiedniki w ciemnych barwach. Dzięki temu upalne lato spędzane głównie w ogrodzie jest o wiele bardziej przyjazne, a wysoka temperatura nie przeszkadza użytkownikom.

Dla miłośników kolorowych dodatków

Jeśli domownicy lubują się w wielobarwnych dekoracjach, zależy im na możliwości stworzenia ogrodu, który będzie kusił wręcz jaskrawymi kolorami, białe meble do ogrodu staną się doskonałym tłem. Można je bowiem uzupełnić o miękkie i wzorzyste poduszki. Pokusić się o kolory, które są soczyste, bardzo wyraziste, jaskrawe bądź ciemne. Każdy z nich z bielą będzie stanowił świetny duet.

Jeśli białe meble do ogrodu zostały wykonane z technorattanu, nie trzeba ich uzupełniać o dodatkowe tekstylia, choć oczywiście można. Pozostawiając je „gołe”, bez żadnych dodatków, bez problemu można za to zdecydować się na niecodzienne dekoracje w zielonej przestrzeni. Klasyczne krzesła, fotele czy stół, a do tego futurystyczne czy nawet industrialne ozdoby, utworzą finalnie oryginalne połączenie.

Biel – jeden z ulubionych kolorów we współczesnych wnętrzach

Biel gości pośród aranżacji skandynawskich. Jest chętnie widziana we współczesnych, nowoczesnych i surowych wnętrzach. Stosuje się ją w wystrojach minimalistycznych. Tak w pomieszczeniach małych, jak i tych znacznie bardziej przestronnych. Biel optycznie powiększa przestrzeń, dodaje wrażenia jasności, również rozświetla. Te cechy zaś sprawiają, że jej zastosowanie w przydomowych ogrodach niesie ze sobą walory praktyczne.

Białe meble do ogrodu nowoczesnego i minimalistycznego stają się niczym ostatni element skrzętnie tworzonej układanki. Dopełniają aranżacji zielonej przestrzeni. Kiedy trzeba pozwalają na uzyskanie równowagi w przestrzeni zewnętrznej. I nic nie stoi na przeszkodzie, by wciąż były estetyczne, wygodne i pięknie się prezentowały w ogrodzie.

Zadbaj o biel!

Biel będzie się pięknie prezentować, gdy użytkownicy odpowiednio zadbają o meble ogrodowe. Regularne czyszczenie, przechowywanie we właściwych warunkach poza ścisłym sezonem letnim, użytkowanie tylko zgodnie z przeznaczeniem. To ważne, by białe meble ogrodowe przetrwały więcej niż jedno lato i zawsze cieszyły oczy domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge