Dekoracje do mieszkania ze szkłem w roli głównej

Dekoracje do mieszkania ze szkłem w roli głównej

Aranżacja mieszkania nie ogranicza się do wykończenia wnętrza i ustawienia w nim mebli oraz domowych sprzętów. Bardzo ważne są dekoracje do mieszkania, które nadają przytulnego klimatu i sprawiają, że pomieszczenia stają się przyjemną przestrzenią do spędzania wolnego czasu. Za sprawą dekoracji można uatrakcyjnić wnętrze, ale też całkowicie je odmienić, wykorzystując dodatki o określonej stylistyce. Często w ten właśnie sposób architekci “zaczarowują” aranżację, nie wykonując przy tym kosztownych remontów, które angażują mnóstwo czasu oraz środków finansowych.

Dekoracje do mieszkania mogą przybierać różną formę. Dużym zainteresowaniem dekoratorów i prywatnych inwestorów cieszą się dodatki szklane, które nie tylko pięknie wyglądają, ale mogą też znaleźć zastosowanie praktyczne.

Szklane wazony – najpopularniejsze dekoracje do mieszkania

Ponadczasowym elementem dekoracyjnym, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody, są wazony. Ponieważ na rynku dostępne są modele w różnych wersjach kolorystycznych, a także wykonane ze szkła transparentnego bez trudu można znaleźć takie, które wpiszą się w konkretne oczekiwania.

Szklane wazony mogą stanowić element dekoracyjny, który nie potrzebuje żadnych dodatków, bo wprowadzony do aranżacji w wersji solo doskonale uatrakcyjnia wnętrze i przyciąga uwagę swoim wyjątkowym wzornictwem lub niebanalną formą. Mogą też znaleźć zastosowanie jako element bardziej złożonej kompozycji, najczęściej florystycznej, choć możliwości jest znacznie więcej.

Jak wykorzystać wazony w sztuce wnętrzarskiej?

Jak już wspomnieliśmy, szklane dekoracje do mieszkania to zazwyczaj wazony. Część z nich cechuje się minimalistycznymi i prostymi formami, inne zadziwiają niespotykanymi, zaskakującymi kształtami. Jako przykład można tu podać wazon w kształcie łezki, torebki albo cechujący się kształtem nieregularnym i trudnym do porównania z jakimkolwiek znanym przedmiotem.

W szklanym wazonie bardzo efektownie wyglądają kompozycje kwiatowe, ale można wykorzystać je także w inny sposób. Świetnym pomysłem jest ustawienie w cylindrycznym wazonie dużej, zapachowej świecy. Kompozycja wygląda jeszcze ciekawiej, jeśli postawimy kilka takich wazonów i kilka świec o różnych rozmiarach.

Alternatywą może być wypełnienie wazonu wodą i włożenie tam świec pływających. Taka ozdoba wygląda bardzo pięknie zarówno w domu, jak i na tarasie.

Z kolei szklane, kuliste wazony bardzo często wykorzystuje się do robienia kompozycji typu “las w szkle” lub wypełnia je odpowiednim podłożem, w którym można posadzić sukulenty.

Alternatywa dla wazonów i roślin

Świetnym pomysłem jest też wykorzystanie dużego dekoracyjnego słoja, do którego włożymy sznurek LED. W ten sposób powstanie gustowna latarenka, która ociepli wnętrze albo uatrakcyjni odpoczynek na tarasie. Zamiast słoja można też wprowadzić do aranżacji szklaną bombonierkę, którą wypełnimy łakociami i ustawimy na kawowym stoliku.

Możliwości dekorowania przy pomocy szklanych ozdób jest naprawdę wiele. Nie brakuje też inspiracji, którymi można się posłużyć. Efektowne dekoracje do mieszkania są najprostszym sposobem na “zaczarowanie” wnętrza i nadanie mu niezwykłego, klimatycznego nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge