Dobierz oświetlenie zgodnie z najmodniejszymi kolorami w 2020 roku!

2020 rok przyniósł nam nowe trendy kolorystyczne. Wśród nich znalazły się odcienie niebieskiego, żółtego, zielonego, różowego i miętowego. To wyraziste, ciekawe i intrygujące kolory. Za ich pomocą można tworzyć wyrafinowane wnętrza, niezależnie od dominującej stylistyki. Jak jednak dobierać oświetlenie do modnych w tym roku odcieni? Sprawdźmy!

Niebieski relaks

W tym roku sporo mówi się o kolorystyce niebieskiej. Tej barwie przypisuje się cechy uspokajające i relaksujące. Niebieski może być również elegancki, ale i daje szansę na wprowadzenie do domowych wnętrz odrobiny szaleństwa, przywodząc na myśl nadmorskie klimaty. Pośród wytypowanych na ten sezon odcieni niebieskiego, znajdujemy bowiem kolory lazurowy, klasyczny niebieski, szafirowo granatowy i kobaltowo-atramentowy.

Tak szeroka paleta, w której widzimy niebieski kolor, pozwala na urządzanie wnętrz spokojnych i stonowanych, neutralnych lub kojarzących się z morzem. Jak dopasować oświetlenie w tych przypadkach? Najlepiej decydując się na klasyczne rozwiązania. Z niebieskimi odcieniami świetnie komponują się śnieżnobiałe klosze eleganckich lamp. Nieco więcej luksusu wprowadza oświetlenie, które mieni się złotem lub srebrem. Takie propozycje oferuje praktycznie każdy sklep z lampami.

Skoro wspomniane kolory, ale i wymieniony na samym początku miętowy, kojarzą się z naturą, czas postawić na chętnie stosowane we wnętrzach surowce. Pośród nich wymienia się drewno, które od kilku sezonów na dobre zadomowiło się w trendach aranżacyjnych. Lampy z drewnianymi elementami nadają się już nie tylko do loftów czy industrialnych wystrojów. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie wprowadzono jeden z najmodniejszych odcieni niebieskiego, dołączone drewniane oświetlenie pozwala uzyskać ciepłą atmosferę. Światło uwydatnia i eksponuje również te barwy.

Na ukojenie trochę zieleni

Obok niebieskiego plasuje się kolor zielony, ale ponownie w rozmaitych odcieniach. Zdecydowanie ta barwa odpowiada tegorocznym trendom aranżacyjnym, w których znalazło się sporo miejsca na goszczącą w pomieszczeniach domowych naturę. Zielone barwy są tu jak znalazł!

Oliwkowa jasna zieleń lub ciemna butelkowa. Dotychczas kusił nas szmaragd. Dziś przestawiamy się na miętową szarość. Alternatywą jest pastelowa zieleń, która intryguje mentolowymi tonami. Generalnie zielenie mają nas również relaksować i uspokajać. Wprowadzać w błogi stan. Przynosić ukojenie, pozwalać na to, by w wolnych chwilach zamknąć oczy i porozmyślać.

Taka kolorystyka dobrze komponuje się z beżami. Można więc wybrać oświetlenie w pastelowych, jasnych brązach. Ciekawym pomysłem są lampy wiszące z kryształowymi elementami, które oferują grę świateł. Mieniące się rozmaicie w zależności od pory dnia, w połączeniu z jednym z zielonych odcieni, tworzą unikalną aranżację.

Róż, ale niekoniecznie romantyczny

Jeśli róż dotąd kojarzył nam się z cukierkowatymi i mocno romantycznymi wnętrzami, czas poznać go od innej strony. W 2020 roku prezentuje się bowiem jako spokojny, ciepły i elegancki. Zawdzięcza to kompozycji łączącej w sobie morelowy tony. Czasami sprawia wrażenie, że jest bliższy odcieniom łososiowym niż typowo różowym. Innym razem zaś, stawia się na zestawienie z czerwieniami i pomarańczami.

Mamy przed sobą dość charakterystyczną kolorystykę, dlatego warto uzupełnić ją prostym i skromnym oświetleniem, na przykład w odcieniach szarości. Sprawdzą się również złoto, mosiądz, srebro czy cyna, ale w lampach niewielkich rozmiarami, geometrycznych, które już same w sobie stają się ozdobą. Chodzi przecież o to, by uzyskać eleganckie wnętrza domowe, a nie kiczowate.

Słonecznie na zewnątrz, żółto wewnątrz

Wreszcie przychodzi czas na słoneczną barwę. Obecnie możemy się przekonać wreszcie do żółtych odcieni, pośród których znajdziemy ten przygaszony z domieszką brązu, rozbieloną ochrę czy żółć musztardową. Jakie oświetlenie w tej kolorystyce? Wybierzmy metalowe klosze, ciekawe kształty oraz ceramiczne podstawy, a także naturalne drewno w stylu retro.

My już wybraliśmy modny kolor do swoich wnętrz. Który z aktualnych trendów przypadł Wam najbardziej do gustu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge