Fotel ogrodowy drewniany – zapewnij sobie wygodę na lata

Fotel ogrodowy drewniany to jeden z tych elementów wyposażenia, który pozwala zapewnić sobie przyjemność odpoczynku pośród zielonej przestrzeni. Do wyboru na rynku są produkty nie tylko drewniane, ale to właśnie ten surowiec nieustannie cieszy się zaufaniem odbiorców. Dlaczego warto stawiać na drewno i w jaki sposób dobierać tak wykonane fotele ogrodowe?

Fotel ogrodowy drewniany – trwałość na lata

Drewno to materiał naturalny, który jest w stanie przetrwać kolejne lata użytkowania. Największą trwałością charakteryzują się egzotyczne gatunki. Tak wykonany fotel ogrodowy drewniany będzie droższy od tego, który bazuje na jednym z krajowych gatunków, jednak w parze z ceną idzie jakość. Przyjdzie nam cieszyć się wygodą i estetyką przez następne ćwierć wieku albo i dłużej.

Właściwie zabezpieczane i regularnie konserwowane meble drewniane, w tym fotele, są wysoce odporne na działanie czynników zewnętrznych. Można zatem używać ich praktycznie o dowolnej porze roku. To dlatego tak dużą uwagę zwraca się na przemyślane inwestycje. Egzotyczne gatunki drewna, jak teak, merbau czy bangkirai, są zdecydowanie warte swojej ceny. Jeśli zaś mimo wszystko bardziej przemawiają do nas drewna krajowe, należy stawiać na sprawdzonych producentów oraz wysokiej jakości wykonania. Ponadto nie można zapominać o regularnej konserwacji czy impregnacji drewna.

Uniwersalna estetyka

Fotel drewniany ogrodowy oferuje na tyle uniwersalną estetykę, że z powodzeniem wpisuje się w najbardziej wymyślną aranżację zielonej przestrzeni. Drewno, jako surowiec naturalny, idealnie komponuje się z otaczającą przyrodą. Może jednak również gościć obok kamienia, szkła czy metalu, dodając subtelności i uroku.

Szeroka paleta kształtów czy kolorów sprawia, że tak wykonane meble do ogrodu mogą być urozmaiceniem zwyczajnej przestrzeni bądź jej uzupełnieniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby fotel drewniany ogrodowy rzucał się w oczy. Wyróżniał pośród jednobarwnego kompletu mebli ogrodowych, a innym razem zwracał na siebie uwagę kształtem.

Jeśli stawiamy tylko na jeden fotel tego typu, można zdecydować się na najbardziej fikuśną konstrukcję. Gdy wolimy komplet, zachowanie spójności pod względem stylistyki, daje szansę na stworzenie harmonijnej aranżacji przydomowej.

Jak wybierać fotele ogrodowe?

Pod wspomnianą jakością kryje się nie tylko gatunek drewna, na którym bazuje fotel. Koniecznie trzeba zwracać uwagę, czy ten materiał budulcowy nie posiada pęknięć lub wad fabrycznych. Nie może być w nim śladów żerowania owadów, bo to oznacza, że nawet najpiękniejszy i najdroższy mebel ogrodowy, nie przetrwa kolejnych sezonów.

Nie bez znaczenia pozostają detale, takie jak łączenia śrubami, miejsca zastosowania zawiasów i gwoździ. Jeśli nie będą one odpowiednio zabezpieczone, łatwo wda się korozja, a ta nie tylko zmienia estetykę na nieciekawą, ale i może powodować odbarwianie drewna.

Jaką liczbę foteli wybrać? To zależy od naszych potrzeb, a także metrażu, który oferuje ogród. Nie zapominajmy o tym, że ogrodowe fotele bazujące na drewnie, równie dobrze mogą zagościć wewnątrz domowych pomieszczeń, tym samym urozmaicając wystrój wnętrza. Nadają się ponadto chociażby do zastosowania w saunie. Przemyślmy zatem, na ile mają one spełniać funkcje praktyczne, a kiedy bardziej zależy nam na unikalnej i funkcjonalnej ozdobie przestrzeni.

Stawiając na fotel ogrodowy drewniany zyskujemy na wygodzie, estetyce przyjemnej dla oczu i niekiedy niecodziennej aranżacji zielonej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge