Krzesła barowe drewniane do modnej kuchni

Żeby kuchnia była funkcjonalna, powinny się w niej znaleźć rozmaite meble. Oprócz szaf, szafek i stołów, niezbędne są także odpowiednie krzesła. Używa się oczywiście klasycznych modeli, choć coraz większą popularnością cieszą się wysokie stołki barowe, które ustawia się przy wyspach kuchennych.

Dlaczego Polacy pokochali drewniane hokery do kuchni? Co je wyróżnia i w jakich aranżacjach warto je wykorzystać? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Czym są hokery do kuchni?

Hokery to inaczej wysokie taborety, które do tej pory najczęściej kojarzyło się z restauracjami lub pubami, gdzie ustawiano je przy barze. Obecnie często goszczą również w domowych wnętrzach, jako praktyczne meble do siedzenia, zwłaszcza przy wolnostojącej wyspie kuchennej, choć niekiedy ustawia się je także przy blatach przyściennych.

Niewielki hoker gwarantuje wygodę siedzenia, a przy tym nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca, dzięki czemu sprawdza się nawet w bardzo małych kuchniach lub jadalniach.

Drewniane hokery do kuchni – w jakich aranżacjach je wykorzystać?

Hokery najczęściej wykonuje się z trwałego drewna. Mogą mieć jedną, trzy albo cztery nogi. Siedzisko bywa profilowane, może mieć oparcie, a niekiedy nawet podłokietniki. Dużą popularnością cieszą się hokery twarde, choć niejedna osoba wprowadza do swojej kuchni wysokie taborety z tapicerowanymi siedziskami, które podnoszą komfort siedzenia.

Takie drewniane, proste meble do kuchni zazwyczaj kojarzy się z aranżacjami minimalistycznymi lub w stylu skandynawskich, w których stawia się na naturalne surowce oraz skrajnie uproszczoną, geometryczną formę, bez nadmiernych dekoracji.

Wysoki hoker drewniany bywa również idealnym uzupełnieniem aranżacji klasycznych lub retro, zwłaszcza gdy postawi się na produkty z siedziskami z tapicerowanym, ozdobnym siedziskiem.

Jak dobrać wysoki hoker do kuchni?

Wysokość hokera do kuchni to kwestia mocno indywidualna. W głównej mierze trzeba jednak dopasować go do wysokości blatów, przy których ma być ustawiony. Podstawowa zasada głosi bowiem, że siedzisko powinno znajdować się ok. 30 centymetrów poniżej dolnej krawędzi blatu. Daje to komfort podczas siedzenia oraz pozwala łatwo ukryć stołek, gdy akurat nie jest potrzebne.

Warto wybierać hokery do kuchni z poprzeczkami na nogi, co jeszcze bardziej podnosi komfort siedzenia.

Kolorystyka i design muszą być dopasowane do całości aranżacji kuchennej, by wszystkie elementy były spójne, tworząc funkcjonalną, estetyczną przestrzeń.

Nowoczesne hokery do kuchni – idealne dopełnienie wygodnej aranżacji

Hokery to wygodne, wysokie krzesła, które warto wykorzystać nie tylko jako stołki barowe. Idealnie uzupełniają kuchenne aranżacje, stając się praktycznym taboretem lub niewielkim stolikiem, gdy tylko jest to potrzebne, a przy tym dekorują przestrzeń, dopełniając nowoczesne aranżacje wnętrz (styl skandynawski, klasyczny, minimalistyczny, urban jungle, boho).

Dzięki nim każda kuchnia staje się wygodniejsza oraz przyjaźniejsza dla wszystkich użytkowników, zawsze gdy tego potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge