Oświetlenie do pokoju w nowoczesnym stylu

Oświetlenie do pokoju w nowoczesnym stylu

Aranżując wnętrze mieszkania, warto zwrócić uwagę na spójność stylistyczną wykorzystanych mebli, materiałów oraz dodatków. Oświetlenie pokoju powinno nawiązywać designem do innych elementów wyposażenia i świetnie się z nimi komponować. Nie może przy tym zostać pozbawione swojej podstawowej funkcji. 

Oświetlenie do nowoczesnego pokoju może się znacznie różnic od klasycznych opraw oświetleniowych. Nierzadko są to dość niezwykłe formy, które często wykazują asymetrię i cechują się ogromnymi gabarytami. Skąd projektanci oświetlenia czerpią takie inspiracje?

Nowoczesne oświetlenie do pokoju o geometrycznych kształtach

Nowoczesne oświetlenie może przybierać przeróżne formy, które często inspirowane są kształtami, z jakimi spotkamy się w naszej codzienności. Co konkretnie mam na myśli? Przykładem mogą być lampy, które nawiązują do kształtów figur geometrycznych. Oświetlenie do pokoju w formie pojedynczych lub wzajemnie nakładających się na siebie okręgów, prostokątów oraz kwadratów to obecnie dość powszechny widok.

Poza klasycznymi figurami, które znamy z lekcji geometrii, dość często pojawiają się też krzywe, łamane, czy faliste linie albo bryły geometryczne, a wśród nich najczęściej kule.

Lampy inspirowane figurami geometrycznymi to zazwyczaj dość duże oprawy, które z powodzeniem posłużą nie tylko jako oświetlenie, ale również ciekawy element aranżacyjny i dekoracyjny. Zawieszone w pomieszczeniu będą przyciągać uwagę użytkowników i stanowić ciekawy akcent na tle całego wystroju.

Zwierzęta w świecie opraw oświetleniowych

Nie tylko geometria inspiruje osoby pracujące nad nowymi formami nowoczesnego oświetlenia. Równie często są to zwierzęta, zarówno te, z którymi spotykamy się na co dzień, jak i bardziej egzotyczne. Czy takie lampy mogą być funkcjonalne i nadal spełniać swoją podstawową funkcję? – Modele opraw, które już pojawiły się na rynku, wskazują, że zdecydowanie tak. Ważne jest tu takie zaprojektowanie oprawy, by jej niezwykła forma stanowiła atut, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.

Jak wygląda nowoczesne oświetlenie do pokoju o formach nawiązujących do świata zwierząt? Możliwości są tu nieograniczone. To może być oprawa, która przypomina kształtem węża, ptaka albo pająka. To oczywiście tylko kilka przykładów. Możliwości jest znacznie więcej.

Gdzie jeszcze można szukać inspiracji, by tworzyć niezwykłe formy?

Możliwości jest bardzo wiele, począwszy od dziecięcych zabawek, a skończywszy na kosmosie. Oprawy oświetleniowe w kształcie ciał niebieskich mogą wyglądać bardzo ciekawie i – podobnie, jak te w formie figur geometrycznych – stanowić nie tylko funkcjonalną lampę, ale i niebanalną ozdobę wnętrza.

Nie zawsze nowoczesne oświetlenie do pokoju musi wyróżniać się formą. Czasem, choć ta pozostaje bardzo minimalistyczna i nierzucająca się w oczy, niezwykły pozostaje sposób montażu opraw. Jako przykład może posłużyć montaż wielu niedużych kinkietów, które emitują wąską wiązkę światła i budują dzięki temu niezwykłą scenę świetlną.

Nowoczesne oświetlenie do pokoju doskonale wpisuje się we współczesne aranżacje. Cieszy się też dużym zainteresowaniem konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge