Ruchoma wyspa kuchenna - dlaczego warto ją mieć

Ruchoma wyspa kuchenna – dlaczego warto ją mieć

Od tego, jak zostanie zaaranżowane wnętrze, zależy jego wygląd i funkcjonalność. Dlatego w aranżacjach pojawiają się podnoszące komfort rozwiązania, takie jak ruchoma wyspa kuchenna. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla stałej zabudowy. Może pełnić wiele identycznych funkcji, dając jednocześnie większą elastyczność. Tym, co odróżnia ruchomą wyspę od wbudowanej na stałe, jest brak możliwości przygotowania instalacji, które pozwolą na montaż płyty grzewczej albo zlewozmywaka.

Ruchoma wyspa kuchenna może zastąpić mebel wprowadzany do aranżacji na stałe. Jej ogromną zaletą jest to, że z łatwością można ją z pomieszczenia usunąć albo przestawić w inne miejsce. Dlatego taki mebel doskonale sprawdzi się w mieszkaniu osoby, która lubi częste zmiany.

Ruchoma wyspa kuchenna – liczne zalety

Jak w przypadku każdego rozwiązania, tak i w przypadku ruchomej wyspy możemy mówić o licznych wadach i zaletach. Tych drugich wydaje się być jednak zdecydowanie więcej. Pierwszym i chyba najważniejszym atutem jest możliwość ustawienia w dowolnym miejscu. Zazwyczaj oznacza to, że mebel może posłużyć zarówno jako wyspa, jak i szafka ustawiona przy ścianie. Można ją dowolnie przestawiać, dostosowując przestrzeń do własnych potrzeb. I tak na przykład w chwili przygotowywania posiłku może stanąć na środku, gwarantując wygodne miejsce do pracy. A kiedy domownicy zakończą pracę w kuchni, mogą przestawić mebel na bok, by zyskać więcej przestrzeni.

Ruchoma wyspa kuchenna jest dobrym pomysłem, gdy inwestor nie jest przekonany do takiego rozwiązania i chciałby zobaczyć, jak sprawdzi się w jego mieszkaniu. Jeśli pomysł okaże się trafiony, inwestor będzie mógł zainwestować w wsypę będącą elementem stałej zabudowy albo pozostać przy dotychczasowym meblu.

Ruchoma wyspa kuchenna, podobnie jak ta, którą wprowadza się do aranżacji na stałe, znacznie powiększa blat roboczy oraz ilość miejsca do przechowywania. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli bardzo ją obciążymy, jej przestawienie w inne miejsce może być utrudnione.

Wyspa kuchenna, niezależnie od tego, czy będzie to mebel ruchomy, czy nie, może stanowić wyraźną granicę pomiędzy salonem oraz kuchnią. Jej zaletą jest to, że przesłania wnętrze kuchni, co stanowi ważny atut, jeśli chcemy je ukryć przed przebywającymi w salonie gośćmi.

Mobilna wyspa w kuchni i jej wady

Choć minusów tego rozwiązania nie ma dużo, te, które istnieją, mogą stanowić ważny argument przeciwko wprowadzeniu ruchomej wyspy do aranżacji. Dużą wadą jest na przykład to, że nie można umieścić na niej płyty grzewczej ani zlewu. Kłopotliwe może być też przenoszenie ciężkiego mebla wypełnionego naczyniami i sztućcami. Choć w tym przypadku rozwiązaniem może być wyspa na kółkach. Minusem jest również wprowadzenie wyspy do pomieszczenia o zbyt małym metrażu. To dotyczy jednak zarówno stałej zabudowy, jak i mobilnego mebla.

Ruchoma wyspa może podnieść funkcjonalność wnętrza albo wpłynąć na jej obniżenie. Wiele zależy od konkretnego przypadku. Dlatego jej wprowadzenie do aranżacji warto rozpatrywać indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge