System Smart House – co warto wiedzieć o tego rodzaju oświetleniu?

Z każdym rokiem nasze domy wypełniamy szeregiem nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Coraz częściej pojawiają się również rozwiązania prowadzące do zintegrowania ich wszystkich w ramach jednego systemu. Tak właśnie działa system Smart House, z którego pomocą sterujemy niemal wszystkimi domowymi instalacjami. Szczególnie przydatne bywa zarządzanie punktami świetlnymi. Jak wygląda instalacja oświetleniowa w inteligentnym domu? Jeśli chcecie wiedzieć, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

System Smart House – co to takiego?

Mianem System Smart House określa się nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie, z pomocą którego można zarządzać wszystkimi domowymi urządzeniami elektrycznymi, w tym oczywiście oświetleniem, szczególnie nas dzisiaj interesującym.

Aby wprowadzić scentralizowane zarządzenie, wcale nie potrzeba przebudowywać instalacji oraz zmieniać wszystkich domowych sprzętów. Wystarczy zainstalować specjalne nadajniki i odbiorniki połączone ze sobą poprzez domową sieć WiFi.

Sterowanie wszystkimi urządzeniami odbywa się za pośrednictwem paneli dotykowych, o ciekawym designie. Oprócz nich istnieje też wiele rozwiązań zdalnych. Mogą to być praktyczne, niewielkie piloty, które łatwo nosić zawsze przy sobie.

Ucieleśnieniem nowoczesności oraz rozwiązaniem na miarę naszych czasów jest jednak wprowadzenie aplikacji na telefon, która pozwala na sprawne zarządzanie wszystkimi domowymi sprzętami – od oświetlenia, przez ogrzewanie, aż do ogrodowych zraszaczy. Co ciekawe, aby uruchomić lub wyłączyć wszystkie urządzenia w domu, wcale nie musimy być w nim obecni fizycznie. Wystarczy bowiem mieć dostęp do Internetu i możemy zarządzać każdą domową instalacją z dowolnego miejsca na ziemi. Standardowa i oklepana wymówka o niewyłączonym żelazku przestaje w takiej sytuacji mieć jakiekolwiek uzasadnienie.

Co zyskujemy dzięki wprowadzeniu inteligentnego oświetlenia w domu?

Wpisanie oświetlenia w system Smart House niesie ze sobą wiele korzyści, które znacząco poprawiają jakość codziennego życia. Nowoczesność w tym przypadku pozwala na wiele, dzięki wykorzystaniu stosunkowo niewielkich środków. Często bowiem inteligentne oświetlenie możemy zacząć używać naprawdę małymi krokami – nawet kupując raptem jedną żarówkę.

Wygoda i komfort dla wszystkich domowników

Podstawową zaletą wynikającą z wykorzystania systemu Smart House w oświetleniu jest oczywiście znaczące zwiększenie komfortu funkcjonowania. Nie musimy już każdorazowo odrywać się od różnych czynności, żeby biec do włącznika światła. Wszystkim możemy zarządzać siedząc w jednym miejscu.

Instalacja pozwala na proste kontrolowanie wszystkich domowych punktów oświetleniowych. Bywa to szczególnie ważne w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych, z ograniczoną mobilnością. Dla nich konieczność przemieszczania się bywa sporym wyzwaniem. Szansa na włączenie lub wyłączenie światła za pomocą telefonu lub pilota potrafi być zatem niezmiernie praktyczna.

Większe bezpieczeństwo

Oświetlenie, na które pozwala system Smart House często wykorzystuje także szereg czujników, montowanych w domach i ich otoczeniu. Dzięki temu znacząco podnosi się nie tylko komfort użytkowania danej przestrzeni, ale także bezpieczeństwo przebywających w niej osób.

Czujniki ruchu montuje się w ciągach komunikacyjnych oraz na klatkach schodowych, co ogranicza ryzyko bolesnego potknięcia i upadku. Czujniki zmierzchu uruchamiają natomiast oświetlenie w przestrzeni przydomowej, gdy zapada zmrok. W ten sposób bez trudu dotrzemy od bramki do drzwi wejściowych oraz nic nie będzie nas już odrywało od przyjemnego relaksu w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.

Wprowadzenie przyjemnych oszczędności

Oświetlenie, które oferuje nam system Smart House wykorzystuje energooszczędne żarówki LED, co pozwala zmniejszyć pobór mocy, czyli widocznie obniżyć wysokość rachunków za prąd. Nowoczesne źródła światła wykonane w tej technologii są też zdecydowanie trwalsze niż tradycyjne żarówki, przez co ograniczamy wydatki związane z zakupem nowych produktów.

Oszczędności pojawiają się także dzięki optymalizacji zarządzania domowym oświetleniem. W Smart House budujemy sceny świetlne o odpowiednich parametrach, często zużywając znacznie mniej prądu niż przy standardowym działaniu. Dodatkowo czujniki wyłączają lampy w pomieszczeniach, w których aktualnie nikt nie przebywa.

Dom staje się zatem nie tylko wygodny i sprawnie zarządzany, ale także samodzielnie oszczędza dla nas pieniądze.

Oświetlenie w inteligentnym domu – to się sprawdza i opłaca

Inteligentne oświetlenie sprawia, że dom staje się znacznie wygodniejszy i przyjemniejszy do codziennego funkcjonowania. Komputer zajmuje się za nas regulacją natężenia światła, włącza lub wyłącza poszczególne punkty świetlne, dba o zmniejszenie poboru prądu, co wpływa korzystnie na kondycję środowiska naturalnego.

Krótko mówiąc – inteligentne oświetlenie, jakie zapewnia nam system Smart House, naprawdę się opłaca, daje komfort, zwiększa funkcjonalność wnętrz oraz pozwala być zdecydowanie bardziej eko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge