Urządzamy ogród dla całej rodziny – praktycznie i ciekawie

Miejsca do grillowania, przechowywania narzędzi i sprzętów oraz tekstyliów, zabawy, a także błogiego relaksu. Bez tego nie obejdzie się żaden praktycznie urządzony ogród. Nie można zapominać o estetyce, bo aranżacja zielonej przestrzeni wpływa na samopoczucie psychiczne, ponadto powinna się komponować z architekturą domu.

Sprawdzamy, w jaki sposób praktycznie i ciekawie urządzić ogród z myślą o całej rodzinie.

Coś dla najmłodszych

Dzieciaki kochają bawić się na świeżym powietrzu. Mają tutaj praktycznie nieograniczone możliwości. Mogą popuścić wodze fantazji, dla rodziców zaś liczy się to, że nie siedzą przed ekranami komputerów i smartfonów. Aktywność fizyczna jest ważna, jednak warto zaoferować pociechom coś, co przy okazji wspomoże ich prawidłowy rozwój. Pozwoli rozwinąć kreatywność, poznać świat od każdej strony.

Najmłodszym można sprawić domki ogrodowe – drewniane bądź z tworzywa sztucznego. Który produkt wybrać? Artykuły bazujące na plastiku są lekkie, kolorowe i niewielkich rozmiarów. Mogą się pochwalić detalami, designem, barwami i wzorami, które pobudzają dzieciaki. Takie domki ogrodowe nadają się nie tylko do zabawy w prawdziwy dom z ogrodem. Ich atutem jest konstrukcja, która dla dzieci pozostaje bezpieczna. Wśród zalet wymienia się również bezproblemowe składanie i rozkładanie. Domki ogrodowe z tworzyw sztucznych są łatwe do utrzymania w czystości. Po sezonie letnim można je przenieść do pokoju dziecięcego, aby pociechy dalej się w nich bawiły.

Dla starszaków lepsze będą konstrukcje drewniane. Obszerniejsze, zwykle wyższe, mniej ciekawe, jeśli pod uwagę bierzemy kolory czy detale, za to zdecydowanie bardziej atrakcyjne, ponieważ pozwalają na zabawę w dom na drzewie. Mogą być połączone z huśtawką bądź zjeżdżalnią. Umocowane na stałe w ogrodzie stają się prawdziwą atrakcją dla kilkulatków, a nawet nastolatków. Poza tym ich estetyka wpisuje się w przyrodę oraz architekturę każdego domu.

Wygodne przechowywanie

W ogrodzie nie brakuje niezbędnych prac do wykonania. Domownicy korzystają z drobnych narzędzi i akcesoriów, również sprzętów elektrycznych lub spalinowych, jak kosiarki i podkaszarki. Pośród zielonej przestrzeni miłośnicy majsterkowania organizują sobie miejsce, by oddawać się ulubionym hobby. Co jest potrzebne? Nie tylko miejsce do przechowywania, ale i odpowiednie szafki narzędziowe oraz skrzynie.

W szafach narzędziowych pomieścić można narzędzia, akcesoria ogrodnicze, przyrządy do majsterkowania i wszystko to, czego na co dzień oraz okazjonalnie używa rodzina. W skrzyniach zaś pomieszczą się tekstylia ogrodowe – np. poduszki, oraz zabawki dziecięce. Dzięki takim meblom ogród będzie zawsze uporządkowany, a poruszanie się po nim bezpieczne i komfortowe.

Miejsce do odpoczynku dla całej rodziny i gości

Nie ma lata bez grilla! Mamy już zorganizowany sprzęt i prowiant. Aby relaks był tylko przyjemnością, a nie udręką, w ogrodzie będą potrzebne wygodne meble. Do wyboru są artykuły wykonane z tworzyw sztucznych lub naturalnych.

Drewniane lub wiklinowe meble ogrodowe mają w sobie urok, którego brakuje tworzywom sztucznym. Są jednak mniej trwałe i trzeba o nie szczególnie dbać, by nie straciły na swoich walorach. Meble z tworzyw sztucznych są trwalsze, zwykle lekkie i choć droższe, to jednak stające się inwestycją na lata użytkowania. Obydwie propozycje posiadają sporo zalet, a wady to raczej niewielkie minusy. Ich wybór powinien być indywidualny, bo liczy się przecież poza wygodą dopasowanie do architektury domu oraz wielkości i aranżacji zielonej przestrzeni.

Dla każdego coś praktycznego i ciekawego! Niech ogród stanie się rodzinną oazą, w której każda spędzona chwila będzie niezapomnianą.

Artykuł przygotowano przy współpracy z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge