Wybierasz ogrzewanie do domu Sprawdź, jakie zalety może mieć ogrzewanie elektryczne

Wybierasz ogrzewanie do domu? Sprawdź, jakie zalety ma ogrzewanie elektryczne

Współczesne budownictwo stawia na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Duże znaczenie ma też wygoda użytkowników, którzy preferują ogrzewanie bezobsługowe, czyli niewymagającej wiele uwagi z ich strony. Na rynku dostępnych jest wiele systemów grzewczych, które znajdują aprobatę osób o zróżnicowanych potrzebach. Jednym z nich jest ogrzewanie elektryczne.

Ogrzewanie na prąd przez wiele osób postrzegane jest jako system, który daje duży komfort cieplny oraz wygodę w codziennym użytkowaniu. Jego wadą natomiast ma być to, że eksploatacja urządzeń elektrycznych może znacząco nadwyrężać domowy budżet. Warto jednak pamiętać, że współcześnie stosuje się wiele innowacyjnych rozwiązań, a nowoczesne urządzenia są znacznie tańsze w eksploatacji od tych, które znamy z przeszłości.

Nowoczesne urządzenia grzewcze

Urządzeniem, które docenimy z uwagi na stosunkowo niskie zużycie energii, są grzejniki hybrydowe Klima. Obecnie jest to jedno z najtańszych, jeśli nie najtańsze ogrzewanie elektryczne na rynku. Grzejniki Klima to urządzenia od włoskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji elektrycznych systemów grzewczych, dla którego priorytetem stało się zaprojektowanie urządzenia przyjaznego dla użytkowników oraz energooszczędnego, a co za tym idzie niedrogiego w eksploatacji.

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom grzejniki Klima spełniły pokładane w nich nadzieje. Jako urządzenia hybrydowe połączyły pracę dwóch niezależnych systemów grzewczych, mianowicie aluminiowego elementu grzewczego (ogrzewanie konwekcyjne) oraz ogrzewania na podczerwień. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pracować możliwie najniższym poborem mocy, gwarantując przy tym wysoki komfort cieplny. Jego zaletą jest możliwość szybkiego podniesienia temperatury we wnętrzu do określonego przez użytkowników poziomu. Zastosowano w nim szereg funkcji, które wpływają na dodatkowe obniżenie zużycia energii. Wśród nich należy wymienić czujnik ruchu, który reaguje na obecność użytkowników w pomieszczeniu i sprawia, że grzejnik automatycznie przestaje grzać, gdy pomieszczenie jest puste. Natomiast czujnik otwartego okna przełącza urządzenie w tryb stand-by, gdy okno jest otwarte.

Zalety ogrzewania elektrycznego

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną sprawia, że koszt takiego ogrzewania można porównać z innymi systemami grzewczymi. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Ogromnym udogodnieniem jest komfort użytkowania. Inwestor nie musi pamiętać o tym, by napalić w piecu, tak jak to ma miejsce w przypadku opalania węglem albo drewnem.

Ogrzewanie elektryczne sprzyja ekologii. W tym przypadku nie ma bowiem emisji szkodliwych gazów, które przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Instalacja ogrzewania na energię elektryczną jest prosta i intuicyjna. Dotyczy to zarówno elektrycznych grzejników, jak i ogrzewania podłogowego.

Kolejnym atutem jest prosta obsługa. Wystarczy ustawić termostat na odpowiednią temperaturę, by cieszyć się w domu przyjemnym ciepłem. Sterowanie z możliwością dokładnego określenia temperatury oraz pory dnia, w której powinno pracować urządzenie, pozwala dopasować system grzewczy do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Sterować urządzeniem można nie tylko z domu, ale również wtedy, gdy znajdujemy się w pracy, na wycieczce albo spotkaniu z przyjaciółmi. Służą do tego inteligentne rozwiązania, które pozwalają z poziomu smartfona zmieniać ustawienia nie tylko ogrzewania, ale również innych zainstalowanych w domu systemów.

Ogrzewanie elektryczne jest doskonałą alternatywą dla osób, które planują budowę własnego domu. Dobrze sprawdza się również w budynkach remontowanych i dobrze ocieplonych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom może być nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge